EXTERNÍ MIKROFON K MOBILU

Nedávno jsem řešil problém, jak připojit externí mikrofon k mobilu. Chtěl jsem mobilním telefonem nahradit diktafon. Hledal jsem samozřejmě co nejlevnější varianta jen půjde. Protože diktafon se na českém území schání pod 700kč opravdu těžce, začal jsem studovat různé weby a hledat jestli jde „udělat“ diktafon z mobilu. Samozřejmně aplikací na nahrávání je opravdu hodně. Šlo mi ale především taky o kvalitu záznamu a integrovaný mikrofon v mobilu není zrovna 100% ideální. Na internetu se sice v 99% píše že taková varianta aby se k mobilu(smartphonu) připojil jack-prum-3-5mm-4-polovy-zastrcka-kabelova-plastova_i131370externí mikrofon vůbec neexistuje. Vzhledem k tomu že každé HS sluchátka dodávané k mobilu mají mikrofon vyzkoušel jsem proto, jestli lze nahrávat přes tento mikrofon a nahrávání funguje. Ale obyčejný mikrofon nefungoval. Začal jsem přemýšlet v čem je jiný… a brzy mi to také došlo. Jde totiž jen a pouze o konektor neboli Jack. Klasický mikrofon má totiž pouze 3poly a sluchátka s mikrofonem 4poly

Bohužel 4polové mikrofony se opravdu těžce shání a v žádném obchodě jsem na něj ani nenarazil. Hledal jsem také na internetu ale marně. Jediná možnost byla vyřešit to redukcí. Koupil jsem redukci (redukce audio 3,5 jack 1x(M)->2x(F) stereo-kabelová) zakopená v MIRONET za 65Kč a klasický základní připínací mikrofon za 69Kč (Genius MIC-01C). U REDUKCE JE DŮLEŽITÁ ABY BYLA 4 POLOVÁ!

IMG_20141021_083438 IMG_20141021_083447IMG_20141023_100238

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohužel vše má své problémy a další problém nastal ve chvíli nahrávání. Jediný program ve kterém nahrávání funguje zcela bez problému je aplikace kterou jsem již v mobilu měl jmenuje se Záznam zvuku a bohužel se mi zatím nepodařila najít na Android Marketu. Vyzkoušel jsem zatím asi 5 dalších aplikací ale při nahrávání vznikl problém. Každopádně v základní aplikaci která nabízí kvalitu hlasu, režim záznamu a efekty záznamu se toho dá nastavit opravdu mnoho a je dostačující.

Pokud přijdu na jinou aplikaci kde nahrávání zvuku funguje zcela bez problému, určitě jí zde napíšu.

 

Komentáře

komentářů