GOOGLE CARDBOARD 3D VIRTUÁLNÍ REALITA

01Kdyby vám někdo před 15 lety řekl, že mobilní telefony budou plnit takové funkce jako dnes, asi by jste jen s těží věřili. V dnešní době jsou již mobilní telefony na úrovní počítačů a tak se nemůžeme divit tomu, že se dnes telefony využívají již opravdu z malého procenta na to, nač byly původně určeny. Především mladá generace má svůj mobilní telefon plný filmů, her a písniček.

Virtuální realita v digitální podobě je mezi námi již nějaký ten pátek. Většinou se však jedná o tisícové položky. Pokud jste již na můj blog někdy narazili, popřípadě jej čtete pravidelně určitě už víte, že se většinou snažím psát o věcech, které jsou dostupné skoro všem.

Společnost Google přišel však na trh s krabicovou verzí těchto brýlí a nazval je “ GOOGLE CARDBOARD“. Vtipné na tom je, že Google na těchto brýlích nechce vydělat (mimo aplikace) a proto poskytl návod na jejich výrobu. To znamená, že si je můžete jednoduše vytisknout a poskládat doma teoreticky zdarma. Říkáte si proč teoreticky? Když pominu náklady na tisk, což je korunová záležitost je zde ještě malý problém. Brýle mají malé čočky (lupy) která dodává 3D obrazu efekt.

Na internetu se tyto brýle v ČR dají pořídit za cca 300kč + poštovné. Já osobně jsem však zvolil klasický čínský trh. Zde se tyto brýle pohybují již od  $3,99 což je něco kolem 100kč včetně poštovného.

Jak to vlastně všechno funguje? Do 3D brýlí si vložíte svůj vlastní telefon, (upozorňuji, že kompatibilita je s mobily, které mají cca 4,5-5,5 palců)  do kterého si stáhnete aplikaci na virtuální realitu. V Google play jsou tyto aplikace většinou označeny zkratkou VR (Virtuální realita). Doporučuji také pro lepší efekt použít sluchátka aby jste se do virtuální reality dostali o něco hlouběji.

Tipy na aplikace a hry:

Shadowgun VR

VR Roller Coaster ( bez ovládání)

VR Bike (Ovládáte motorku pohybem hlavou)

Přehrávač filmů:

SBS 3D Player ( Přehrávač který vám rozdělí do 3D efektu jakýkoliv film nebo video v mobilu.)

Samozřejmě aplikací a her je opravdu spousta. Já zde zveřejnil pouze ty které mě zaujaly. K závěru bych však jen dodal, že za zhruba 100Kč nemůžete čekat nic u čeho by jste strávili celé dlouhé zimní večery. Už jen proto, že někoho z těchto brýlí můžou bolet oči. Pokud jste však fanda pokroků a rád zkusíte něco nového určitě investice 100Kč nebudete litovat.02

Video Recenze: YOUTUBE

Oficiální stránka: GOOGLE CARDBOARD

Produkt z čínského obchodu: PANDAWILL

 

Komentáře

komentářů