GOOGLE O VÁS VÍ VÍC NEŽ VY SAMI?!

To, že každý kdo se pohybuje ve virtuálním světě pomalu ale jistě přichází o své soukromí už všichni víme. Stačí jen hledat určitý produkt, dejme tomu nový telefon na internetu a cílené reklamy například od společnosti Google vás při prohlížení dalších stránek bude doslova zavalovat reklamami na různé značky a modely telefonů. Nedávno jsem však narazil na článek, který mě doslova šokoval. Článek jsem našel na bulvárním webu a nesl nadpis „Google si pamatuje úplně všechna vaše vyhledávání. Nyní si je můžete prohlédnout i vy“ samozřejmě první co mě napadlo bylo, ano bulvár… avšak po vyzkoušeni jsem zůstal v šoku. Účet na Google vlastním od 18.9.2010 avšak jako e-mail jej nepoužívám.

Dozvěděl jsem se ale opravdu zajímavé věci například že můj celkový počet vyhledávání přes Google je: 27312 vyhledávání. Tahle „služba“ vám také ukazuje například v kolik hodin a v jaké dny vyhledáváte nejvíce a kdy naopak nejméně.

aktivita

Co mě však šokovalo nejvíce je, jakmile jsme viděl kompletní seznam vyhledávacích slov od roku 2010 až do roku 2015. Podotýkám že mazání historie apod. tento problém neřeší.

vyheldávání

Tahle „služba“ nám dále nabízí tlačítko „Zobrazit další Trendy“ pod kterou se skrývá Nejčastější kliknutí, klíčová slova při vyhledávání a navštívené stránky.

nejanvstevovanejsi

A samozřejmě statistika vyhledávání v měsících.

aktivitamesic

Tohle vše jsou vcelku zajímavá a zároveň mnohdy citlivá data a otázka je zda nám tato „služba“ má pomoct a nebo nám škodí. Určitě si někteří říkáte že je to opravdu zajímavá statistika vašeho virtuálního světa a je pravda že jsem se mnohdy zasmál co vše jsem kdy vyhledával. Ale nehrozí nám určité riziko? Je opravdu dobré že o nás tohle vše Google ví? Pokládám si otázku co vše před námi ještě skrývá, zajímalo by mě, jak daleko dokáže ještě zajít. Pravdou je, že při registraci e-mailové adresy (účtu) u Google s těmito všemi podmínkami, především se shromažďováním osobním informacích souhlasíme. Otázka je kdo v dnešní době čte tyto registrační/licenční údaje a zda díky archivování těchto informací někdo někdy nevyužije.

Odkaz na vaší statistiku naleznete ZDE.

Komentáře

komentářů