MYPHONE NEXT-S ČERNÝ + ČTYŘI BAREVNÉ KRYTY

Asi před půl rokem jsem si vybíral nový telefon chtěl jsem jak se říká hodně muziky za málo peněz. Moje požadavky byly jednoznačné. Kvalitní fotoaparát, procesor minimálně 1,2 GhZ a operační paměť víc jak 1GB. Vzhledem k tomu že můj předchozí telefon byl Sony Ericsson Xperia mini pro který vydržel funkční 2 roky a vyšel zhruba na 6 000,- jsem se rozhodl že nemá cenu platit v tomhle případě za značku a rozhodl jsem se dát přednost „čínským“ telefonům. Tyhle telefony ne jen že mají jednou tak vyšší parametry ale taky jsou o polovinu levnější než značkové telefony. Čím to je ? Prvním důvodem je značka a druhým kvalita součástek. I přesto že jak značkové tak čínské telefony jsou vyráběny v Číně přece jen značkové telefony dávají větší důraz na kvalitu součástek. Je to však nutné? z mého hlediska ne. Dnešní mobilní telefony se tak či tak co 2 roky obměňují a každým rokem jsou telefony výkonnější a výkonnější. Proto si raději za pár let koupím nový a pořád levný ale za to výkonnější smartphone než nyní.

150px-Myphone_logoAby jsme se ale dostali ke samotné recenzi mobilního telefonu MyPhone Next-S představíme si jen v krátkosti něco málo o firmě. Firma se jmenuje MyPhone jak již vidíme z názvu telefonu. Firma byla založena v roce 2005 v Polsku. Vyrábí především DUAL telefony tedy telefony určené pro 2 SIM karty.

myphone_next_s_laydown_blackMyPhone NEXT-S na mě působí vcelku elegantním dojmem jedná se o DUAL sim telefon. Oba sloty na SIM kartu jsou klasické velké a o vzhledu telefonu si myslím že psát mnoho nemusím protože si jej můžete prohlídnout na fotografiích. Jsou však dvě věci které bych rád zmínil a to jsou 4 vyměnitelné kryty černý,bílý,žlutý a světle zelený. Tohle je opravdu příjemný designový doplněk který si můžete přizpůsobit podle vlastní představy. Druhá věc kterou jsem chtěl zmínit již však není pochvala ale taky ne výčitka. Někomu tohle může vyhovovat jiným ne upřímně jsem z toho měl větší strach ale není to tak hrozné mluvím o čočce fotoaparátu který je nezvykle „vypouklá“ a uživatel se tak může bát že čočku poškrábe. Za půl roku se mi to však ani jednou nestalo. Myslím si že ke vzhledu telefonu jsem toho řekl už dost a přešel bych na vnitřek telefonu.

Co vše telefon nabízí si můžete přečíst v každém eshopu kde telefon prodává já bych se zaměřil na určitý základ a to je 4 jádrový procesor 1,2 GhZ, paměť RAM o velikosti 1GB které zcela vystačí na provoz telefonu. Za zmínění však stojí 8MP fotoaparát který je podle mne jednou z nevýhod tohoto smartphonu. Výrobce se pyšní 8MP fotoaparátem který pořizuje vcelku kvalitní fotografie pořízené v přírodě. Avšak v případě že fotoaparát používáte v interiéru nebo na krátkou vzdálenost poznáte neschopnost automatického zaostřování fotoaparátu které jsem se snažil neúspěšně vypnout.

fotoIMG_20140813_154039

 

 

 

 

Nyní se dostáváme k baterii. Výdrž baterie je dle mého dostačující ale zároveň záhadná. Výdrž baterie je 2-3dny ale pouze v případě že je baterie dobitá na 100% pokud ji dobiji například pouze na 90% už po 24hodinách mi hlásí 15%. Další zajímavostí na baterii je že zrhuba do 50% se mobil vybíjí opravdu pomalu tedy tak jak by vlastně měla. od 50% níž kledá baterka výrazně rychleji. Tak či tak výdrž baterky za běžného provozu je 2-3dny. Další věc co mě u baterie překvapilo je doba nabíjení která je opravdu dlouhá z 10-15% na 100% trvá kompletní nabítí zhruba 3 a půl hodiny což jsem se u mobilních telefonů ještě nesetkal.

Ve výsledku jsem s telefonem opravdu spokojený a myslím si že se jednalo o velmi dobrou koupi. I přes to že čas od času displej špatně reaguje především ve spodní části displeje tak se jedná o opravdu povedený čínsko-polský smartphone a pokud hledáte výkonný telefon okolo 4000,- určitě tenhle telefon doporučuji.

myphone_next_s_4covers_05

Zdroj obrázků: http://www.myphone.cz/

Komentáře

komentářů