RIZIKA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Infect-iconPři používání sociálních sítí platí rčení „Opatrnosti není nikdy dost“. Pokud si někdo dá chvilku a bude chtít o vás něco zjistit věřte že zjistí dost. Od zájmu,názoru, přes kamarády až třeba po bydliště a nebo místa která pravidelně navštěvujete. Většina lidí se rádo chlubí tím že jedou na dovolenou a věří že mnoho známých bude závidět. Problém však je že dávají potencionálním zlodějům vědět že nebudete 14dní doma a nikdo je nebude rušit. Dávejte si také pozor na to, co o vás zveřejňují ostatní lidé, především tedy fotografie.I přes to, že to nemusí být ze špatným úmyslem.

Sociální sítě nejsou o tom kdo má více přátel a proto je dobré, příjmat žádosti pouze od lidí které opravdu znáte. Nezapomeňte také nastavit soukromí tak, aby sdílení vašich informací viděli pouze lidé u kterých si to přejete.

Dobré je také si dát pozor na různé hry a aplikace. protože ty většinou chtějí získat přístup k vaším osobním informacím (fotografie, e-mail, datum narození.)A samozřejmě nezveřejňujte důvěrné informace o jiných lidech tedy hlavně ne ty, které by jste se neradi dozvěděli sami o sobě…

V dnešní době je především u mladých holek hitem fotit vyzívavé fotky které se šíří po celém inetrnetu. Uvědomte si však, že tyhle fotky můžou vážně ohrozit vaši budoucí kariéru. Protože co jednou přidáte na internet na internetu také zůstane.

Snad 99,9% lidí nečte při registraci na jakékoliv sociální sítě licenční údaje i přes to, že se v nich může mnohdy skrývat opravdu zajímavé informace. Třeba ta že veškeré fotografie nahrány na určitou stránku jsou v tu chvíli majetkem sociální stě. Ta pak s těmito fotky může naložit jak jen bude chtít… Tohle však neplatí pro všechny sociální sítě. 

Komentáře

komentářů