VMAX TVRZENÉ SKLO PRO VÁŠ MOBILNÍ TELEFON

vmaxUrčitě všichni znáte ten pocit, kdy si koupíte nový telefon a děláte naprosto vše pro to, aby se vašemu novému „miláčkovi“ nic nestalo. Neustále obhlížíte hrany, displej a hledáte sebemenší škrábnutí. Bohužel v mnoha případech je již pozdě a váš smartphone utrpěl první škrábnutí.

Na internetu je spousta fólií a ochranných tvrzených skel které mají chránit vaše zařízení. Většina těchto skel však přesahuje cenu 300kč a mnoho z nás si nákup takového skla rozmyslí, protože tomu moc nevěří (do této skupiny patřím také já). Nedávno jsem však dostal nabídku, od internetového e-shopu HuráMobil.CZ který mi tohle sklo poskytl jako dáreček a já se rozhodl, že jej tak trošku otestuji.

Tvrzené sklo VMAX slouží k ochraně displeje vašeho mobilního telefonu, především před poškrábáním. Například klíčem nebo čímkoliv co máte právě v kapse. Rozhodl jsme se tedy, že sklo podrobím zkoušce věcmi, s kterými může přijít váš telefon do styku.

Aplikování skla na mobilní telefon je mnohem jednodušší než obyčejná fólie. Sklo má vcelku pevný tvar a nijak se neohýbá. Bohužel ochranné sklo na můj telefon e-shop neprodává a proto jsem zvolil trošku menší které mi na testování bohatě postačí. Nezapomeňte displej před nalepením fólie řádně očistit. Jinak si vytvoříte malinké bublinky, které se bohužel mou nešikovností podařili udělat i mě (můžete si všimnout na videu).

První test byl proveden klíčem. Protože jsem měl docela strach, bál jsem se na displej klíčem přitlačit. Brzy jsem však pochopil, že sklo opravdu nezanechává škrábance a přitlačil jsem víc a víc.

Další na řadu přišel řezací nůž. Vzhledem k tomu, že řezací nože jsou opravdu ostré byl jsem přesvědčen o tom, že zde sklo určitě zklame. Avšak byl jsem mile překvapen. Sklo bylo stále jako nové. V tuto chvíli se z vašeho telefonu stává pomocník do kuchyně a v situaci, kdy potřebujete rovnou desku aby jste si mohli nakrájet okurku do salátu vám mobil určitě pomůže.

To, že ochranné sklo rozhodně není špatná volba jsem zjistil vcelku rychle. Jak po klíčích, tak po ostrém noži nebylo na skle ani památky. Už jen tohle poukazuje o tom, v jakém bezpečí váš telefon je. Protože mi to ale nestačilo, rozhodl jsem se fólii podrobit ještě dalším testům. Jeden z nic byl například vrtačka.

Při prozkoumávání skla po vrtačce jsem stále nespatřil žádné viditelné škrábnutí. Tohle mě opravdu překvapilo a nevěřil jsem, že nenajdu aspoň minimální škrábnutí. Vystavil jsem proto svůj telefon přímému světlu (žárovce) a hledal. Pod určitým úhlem jsem zahlédl miniaturní známky opotřebování, které rozhodně nijak neubírají na kvalitě tohoto skla. Už jen z toho důvodu, že jsme víc jak hodinu sklo rozhodně nešetřil. I přes to však na skle nebyly viditelné šrámy.

Tvrzené sklo se také od ochranné fólie liší tím, že není vyrobené z „plastu“ a tím pádem i při kontaktu z ohněm se nijak nerozpustí.

Údajně má tvrzené sklo odolat taky nárazům. Na internetu testují tyto skla pár ranami kladívkem. Protože mám svůj telefon rád tomuhle jsem se vyhnul. Už jen pro to, že člověk který svůj telefon otloukává kladívkem si rozhodně článek o tom jak telefon chránit nepřečte. Tím však netvrdím že rány telefon nemůže vydržet. Avšak ve většině případu co jsem na internetu viděl sklo podlehlo. Přece jen si musíme uvědomit, že sklo nás chrání před poškrábáním a je pevné ale křehké.

V závěru bych chtěl říct, že i přes drobné rozhodně zanedbatelné stopy po opotřebování mě tento produkt určitě zaujal a pokud si někdy koupím nový telefon, určitě zvážím koupi tohoto tvrzeného skla. Přece jen, cena nového displeje je několikanásobně větší.

Testovaný produkt VMAX je možné zakoupit na e-shopu HuráMobil.cz

UPOROZNĚNÍ: Opakuji, že na můj telefon e-shop sklo neprodává a proto jsem zvolil na Sony Xperia Z3, který je o pár milimetru menší. Na testovací účely však bohatě postačil. Drobné tečky na displeji jsou pouze prachové smítka které jsem před nalepením fólie špatně utřel. Dávejte si na to při nalepování zvlášť pozor!

 

 

Komentáře

komentářů