VÝKON GRAFICKÉ KARTY V NOTEBOOKU

stažený souborDoba herních počítačů je skoro za námi a nyní nás již pár let ovládají herní notebooky, které jsou menší a praktičtější. Notebooku je ale opravdu mnoho a co teprve grafických karet? Jak poznám jestli na mojí oblíbenou hru bude tahle grafická karta stačit? Existují dvě možnosti první z nich je risk což bych určitě nedoporučoval. Zakoupíte si notebook a prostě to nějak dopadne. Může dojít k tomu že budete zklamání a grafická karta ve vašem notebooku nesplní vaše požadavky.

Druhou možností je stránka http://www.notebookcheck.net/ která nabízí spoustu možností při výběru notebooku mě však zaujala jedna a to bližšší informace o grafických kartách především pro herní nadšence. Většina e-shopů uvádí v popisu notebooku pouze název například „NVIDIA GeForce GT745“  ale nic víc. Jak ale můžete z tohohle poznat zda je tahle grafická karta dostačující nebo ne? Chcete si přece zahrát vaší oblíbenou hru  kterou jste na starém PC nikdy hrát nemohli.

Díky Notebook check  však budete během 2 minut chytřejší. Zkopírujte si jméno vaší grafické karty a vložte jej do vyhledávače odkazované stránky. Objeví se vám kompletní popis grafické karty které možná ani nebudete všichni rozumět.Vás však ale zajímá jak se zachová grafická karta při hraní vaší oblíbené hry například Crysis 3.

crysis

A hned vidíte díky tabulce jak vaše grafická karta bude hru zvládat. Také zjistíte že na maximální kvalitu si tuhle hru asi stěží zahrajete.Tahle stránka mě a mým kamarádům již mnohokrát pomohla při výběru notebooku a můžu ji vřele doporučit.

Komentáře

komentářů