XIAOMI HONGMI RED RICE

5b1_xiaomi-red-rice-2Čínské telefony ovládají evropský trh. Objevilo se spousta nových značek a né všechny se staly úspěšnými. Tohle se však nedá říct o značce XIAOMI která může prvním dojmem znít opravdu „hrozně“. Výsledek je však opačný. Firma byla založena v roce 2010  a svůj první smartphone vydala v roce 2011. Za tak krátkou dobu si získala své místo na trhu.

Xiaomi Red Rice neboli 4,7″ „červená rýže“ se pyšní především „gorilla glass“ jedná se o nepoškrábatelný displej kterými smartphony často trpí. Tohle však není jediná přednost tohohle telefonu. Xiaomi se dlouhou dobu pyšní nejvýkonnějším telefonem na trhu. Výrobce však nezahálel s výkonem ani u verze Red Rice protože jej vybavil 4 jádrovým procesorem s frekvencí 1,5GHz a 1GB RAM. Jednou z nevýhod však může být klouzavý povrch telefonu.

Nyní se dostáváme k fotoaparátu samotného telefonu. Musím říct že fotografie mě opravdu překvapili. S již dříve recenzovaným telefonem od MyPhone fotografie v žádném případě nelze srovnat. Tahle verze Red Rice se pyšní 8MP full HD fotoaparátem který mě svou kvalitou opravdu zaskočil. Za zmínku také stojí blesk který svojí svítivostí překonává ostatní chytré telefony .

IMG_20140531_121803

IMG_20140618_155108

 

 

 

 

Výdrž baterie se pohybuje zhruba jako u všech smartphone, tedy okolo 2-3 dní při běžném používání.Avšak v případě že mobil moc nepoužíváte vydrží z vlastních zkušeností až 11 dní. Což je u chytrých telefonů opravdu neobvyklé.

Závěr: Mobil určitě můžu doporučit všem co hledají „nadupaný“ DUAL SIM smartphone kolem 5000,-Kč s kvalitním fotoaparátem. Firma XIAOMI se však nezaobírá pouze telefony ale jejich sortiment se velmi rychle rozrůstá a doufám že brzy napíši další článek týkající se této firmy.

Komentáře

komentářů