XIAOMI MIKEY

Xiaomi Mikey přišel na trh tuším někdy začátkem roku 2014 možná o něco málo dřív. Pro ty, co vůbec netuší co to Mikey je, tak se jedná o miniaturní funkční tlačítko které připomíná 3,5mm JACK (konektor ke sluchátkům) na jehož konci je tlačítko na které si můžete nastavit skoro jakoukoliv funkci na telefonu. Zní to opravdu zajímavě a ceny tohoto tlačítka se v ČR pohybují něco mezi 70-200kč. mikey_obal

Když mi kdysi kamarád o tomto „doplňku“ řekl dost mě Mikey zaujal. Přes to, že tohle tlačítko je pro mě osobně vcelku zbytečné rozhodl jsme se jej za $1,49 objednat z Číny už jen kvůli ceně a poštovnému zdarma. Mikey dorazil v papírovém obalu na kterém je QR kód který skrývá odkaz na stažení aplikace do vašeho androidu pro nastavení Mikey.

Tlačítko je dále uloženo v barevném obalu v mém případě černém který jsem si při objednávce vybral. Obal lze uchytit na kabel sluchátek a tak v případě že používáte jak sluchátka tak Mikey se nemusíte bát že jej ztratíte.

Na trhu se za nedlouho také objevily kopie těchto Mikey za mnohem nižší cenu což je nejspíš můj případ. Projeví se to především funkčností tlačítek což si ale povíme za chvíli. Xiaomi Mikey se vkládá klasicky do 3,5mm jacku pro sluchátka.

mikey_jackPo stažení a instalování aplikace si můžeme navolit jakou funkci budeme naším tlačítkem spouštět. Kopie Mikeye od Originálu se hlavně liší jak už jsme říkal funkcemi tohoto tlačítka, protože v aplikaci lze navolit více aplikací najednou. Např.: 1x kliknutí spustí kalkulačku, 2x kliknutí například Anglický slovník popřípadě 1x dlouhý stisk zase něco jiného. U kopie Mikeye funguje pouze 1x stisknutí. (Pro nastavení například datového přenosu, popřípadě hlubšího nastavení je zapotřebí root což může být pro mnohé problém.) Tento Mikey jsme zkoušeli jak na mém Myphone Next-S tak na One Plus One a XIAOMI Redmi Note. Na všech zařízeních tlačítko reagovalo v jiném intervalu a pokud jste čekali že po kliknutí se aplikace spustí během sekundy tak tomu tak bohužel není což mě opravdu velice zklamalo. Spuštění aplikace může trvat až 6 sekund a samozřejmě pro mě Mikey ztrácí důvod používání protože aplikaci rychleji najdu v menu popřípadě na ploše. V tu chvíli pro mě Mikey začal plnit funkci jakési „záplaty“ aby se mi do portu na jack neprášilo.  Bohužel jsem neměl tu čest vyzkoušet dražší Mikey zda je rychlejší nebo ne. Tak či tak se podle mě jedná o vcelku zbytečný doplněk bez kterého se rozhodně obejdete a za těch pár desítek korun si raději kupte zmrzlinu.

Komentáře

komentářů